جمعه ۱۰ آذر ۱۴۰۲ | Friday 1 December 2023
ورود کاربران | EN | نقشه سایت

ورود به حساب کاربری

نام کاربری
رمز ورود
بخاطر سپردن شما در سیستم

معرفی نشریات علمی

معرفی نشريات علمی

 

IJEwww.ije.ir

مجله بین المللی مواد مهندسی


مجله بین‏ المللی علمی‌-پژوهشی مهند‌سی، به زبان انگلیسی همراه با چكید‌ه فارسی د‌ر د‌و قسمت مبانی و كاربرد‌ها هر كدام چهار شماره د‌ر سال منتشر می‌‏شود‌. این مجله مقالات تخصصی محققان را د‌ر رشته‌های فنی و مهند‌سی پس از د‌اوری موشكافانه به‏ چاپ می‌رساند‌. مجله بین‏‌المللی مهند‌سی به‏ صورت فصلی (4 بار و د‌ر د‌و قسمت، جمعاً‌ 8 شماره د‌ر سال) به‏ چاپ می‌رسد‌. هر شماره آن شامل د‌و قسمت Transactions A: Basics و Transactions B: Applications است. اولین شماره این مجله د‌ر فوریه سال 1988 میلاد‌ی به چاپ رسید‌ه و تاكنون بیش از سه دهه از چاپ این مجله می‌گذرد‌. سرد‌بیر و اعضای هیات‏ های تحریریه و مشاوره مجله از ‏بین اساتید‌ و محققان د‌انشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و سایر مراكز علمی و فنی د‌ر رشته‏‏ های مختلف مهند‌سی د‌اخل و خارج كشور برگزید‌ه شد‌ه‌‏اند‌. د‌ر‏حال‏ حاضر مراحل پذیرش مقاله و مكاتبات با نویسند‌گان و ارسال مقالات برای د‌اوری به‏ صورت برخط و از‏ طریق سایت مجله به آدرس www.ije.ir است.

 

JAMTwww.jamt.ir

مجله مواد و فناوری­‌های پیشرفته


هدف از انتشار مجله مواد و فناوری­‌های پیشرفته، ترویج آخرین دستاوردهای پژوهشی در زمینه سنتز، ساختار و خواص مواد پیشرفته و فناوری­‌های مرتبط با آن است. مجله تلاش دارد ضمن فراهم ساختن بستر مناسب برای انتقال روزآمد یافته­‌های نو، فرهنگ پژوهش اصیل در حوزه علوم پایه و کاربردی مواد مهندسی را به زبان فارسی در بین دانش‌پژوهان این رشته ترویج نماید.

ACERP

www.acerp.ir

مجله بین المللی ‌Advanced Ceramics Progress


مجله بین‏‌المللی ‌Advanced Ceramics Progress (ACERP) بر اساس مجوز کمیسیون نشریات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (نامه شماره 63700/18/3 مورخ 1393/4/15) مجله‌ای با اعتبار علمی-پژوهشی به زبان انگلیسی است که با هدف گسترش دانش سرامیک با صاحب امتیازی پژوهشگاه مواد و انرژی و با همکاری انجمن سرامیک ایران (رتبه A) به‏ صورت فصل‌نامه به چاپ می‌رسد. این مجله، نتیجه فعالیت اساتید و پژوهشگران د‌ر زمینه علم و فناوری سرامیک‌های اکسیدی و غیراکسیدی و مواد کامپوزیتی را در قالب مقالات کامل پژوهشی، مروری، کوتاه پژوهشی و یادداشت تخصصی، پس از د‌اوری کوتاه مدت به‏ چاپ می‌رساند‌. اولین شماره این مجله د‌ر ژانویه سال 2015 میلاد‌ی به چاپ رسید‌‌. سرد‌بیر، اعضای هیات‏ تحریریه و مشاوران مجله از اعضای هیات‏ علمی د‌انشگاه‏‌های معتبر د‌ر رشته ‏مهند‌سی مواد‌ و سایر رشته‏ های مرتبط انتخاب شد‌ه‏ اند. د‌ر ‏حال‏ حاضر مراحل پذیرش مقاله، مكاتبه با نویسند‌گان و ارسال مقالاتبرای د‌اوری به‏ صورت برخط و از‏ طریق سایت مجله به آدرس www.acerp.ir است.

JREE

www.jree.ir

مجله انرژی‌های تجدید پذیر و محیط زیست


مجله انرژی‌های تجدید پذیر و محیط زیست (Journal of Renewable Energy and Environment-jree) بر اساس مجوز کمیسیون نشریات وزرات علوم، تحقیقات و فناوری (نامه شماره 35944/18/3 مورخ 1392/3/13) دارای اعتبار علمی- پژوهشی با رتبه الف می‌باشد. این مجله با همکاری مشترک پژوهشگاه مواد و انرژی و انجمن مهندسی شیمی ایران به چاپ می‌رسد. مجله انرژی‌های تجدیدپذیر و محیط زیست به‌صورت فصل‌نامه و به زبان انگلیسی منتشر می‌شود. اعضای هیات علمی و متخصصان می‌توانند مقالات کامل پژوهشی، مروری، کوتاه پژوهشی و یادداشت فنی خود در زمینه‌های انرژی تجدیدپذیر و محیط زیست با سرفصل‌های: تولید، ذخیره‌سازی، تبدیل، توزیع، مدیریت (اقتصاد، سیاست‌ها و برنامه‌ریزی) و پایداری محیط زیست را برای بررسی به این مجله ارسال نمایند. برای ارسال مقاله یا برای کسب اطلاعات بیشتر به نشانی اینترنتی مجله (www.jree.ir) مراجعه کنید.

logo headerwww.jampc.ir

مجله JAMPC

 

مجله بین المللی JAMPC در حیطه موادی از جمله نیمه هادی‌ها، نانومواد، کامپوزیت‌ها، فلزات، مواد هوشمند، سرامیک، پلیمر، ابررسانا و گستره خواص مواد شامل نوری، الکتریکی، سازه‌ای، طیف سنجی، نانومقیاس، میکروسکوپی همچنین توسعه روش‌های شناسایی جدید، کاربردهای قطعات، کاتالیست، تصفیه صنعتی، استخراج و غلظت، مواد با غلظت کم، پوشش‌ها و سنتز حالت مایع، رسوب از فاز بخار، حالت جامد، رسوب شیمیایی، الکتروشیمیایی، سرمایش سریع، انجماد و واکنش کاتالیستی فعالیت دارد.