شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ | Saturday 23 February 2019
ورود کاربران | EN | نقشه سایت

ورود به حساب کاربری

نام کاربری
رمز ورود
بخاطر سپردن شما در سیستم

آرشیو اخبار

بازنگری در آیین‌نامه نحوه راه‌اندازی و فعالیت مراکز رشد واحدهای فناور

2.4.97 1دکتر مهدی کشمیری، قائم مقام معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در امور فناوری و سرپرست دفتر سیاستگذاری و برنامه ریزی امور فناوری در سی‌امین نشست مدیران مراکز رشد سراسر کشور از بازنگری در آیین‌نامه نحوه راه‌اندازی و فعالیت مراکز رشد واحدهای فناور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه، دکتر کشمیری در این نشست که با حضور مدیران مراکز رشد سراسر کشور در سالن شهدای جهاد علمی این وزارتخانه برگزار شد، غیرمتمرکز کردن فرآیند صدور مجوز و استفاده از ظرفیت‌های منطقه‌ای، حذف مجوز قطعی و مدت‌دار کردن مجوزها، انعطاف پذیرکردن ساختار مراکز رشد و پیش‌بینی مشوق‌های مالی و قانونی برای مراکز رشد موفق را از جمله تغییرات پیشنهادی در این آیین‌نامه برشمرد.

وی تأکید بر محتوا تا شکل و پررنگ کردن موضوع ارزیابی، کاهش بار کاری شورای گسترش آموزش عالی در فرآیند صدور مجوز و شمول آئین ‌نامه برای کلیه مراکز رشد اعم از دولتی و غیردولتی را از دیگر تغییرات پیشنهادی در این آیین نامه عنوان کرد.

شرکت‌کنندگان در این نشست، در زمینه تحلیل چالش‌های پیش روی مراکز رشد و ارائه راهکارهای عملیاتی در ابعاد گوناگون بحث و تبادل نظر کردند.

گفتنی است، دکتر محمدرضا دادفر مدیر مرکز رشد پژوهشگاه نیز در این نشست شرکت کرد.